Możliwość zakupu hurtowego bez powiązań umownych

Właściciele sklepów detalicznych często zastanawiają się, czy lepiej korzystać z wielkich sieci hurtowni, czy też mniejszych lub wyspecjalizowanych w produktach jednej kategorii. Jednym z powodów, dla których często nie korzystają z większych hurtowni jest obawa przed „uwiązaniem się” przy jednym tylko dostawcy. Jest to dość mylne myślenie, ponieważ duże hurtownie nie wymagają zawierania żadnych powiązań umownych, choć oczywiście dla chętnych takie rozwiązania istnieją.

Jedną z większych sieci oferujących takie rozwiązanie jest Eurocash Cash&Carry. Te kompleksowo zaopatrzone hurtownie nie wymagają podpisywania żadnych umów lojalnościowych, deklaracji współpracy, a tym bardziej nie wymagają wyłączności na zaopatrzenie dla klienta. Można w nich dokonywać zakupów na dowolną kwotę, a co więcej – także i na sztuki, co pozwala na wyeliminowanie konieczności magazynowania większych ilości towaru.

Różnica między sprzedażą bez zobowiązań, a sprzedażą dla stałego klienta jest jednak znaczna. Ten drugi może liczyć na duże upusty i rabaty, a także może korzystać z akcji promocyjnych i dostawać za darmo np. materiały reklamowe czy elementy wyposażenia sklepu. Pomaga to w przyciąganiu kolejnych klientów oraz umożliwia lepszą promocję posiadanej placówki handlowej.

Niemniej zakup bez powiązań umownych ma swoje zalety. Klient w takiej sytuacji ma pełną swobodę w podejmowaniu decyzji, co pozwala mu być maksymalnie elastycznym. Nie oznacza to oczywiście, że duże hurtownie, z którymi nie podpisuje się umów, nie pozwalają na takie akcje. Wspomniany Eurocash traktuje tak samo zarówno stałych, jak i okazjonalnych klientów, którzy szukają w jego magazynach zaopatrzenia dla swoich sklepów i placówek handlowych.

Duża część organizowanych przez tę sieć promocji adresowanych jest do wszystkich jej klientów, dzięki czemu nie trzeba mieć kart stałego klienta czy umowy o współpracę. Można liczyć także w każdej chwili na fachowe doradztwo kierownika hurtowni, który wskaże, co warto mieć w swoim sklepie. Dlatego też prowadząc nawet bardzo mały sklep, warto skorzystać z usług takiego właśnie partnera w zaopatrzeniu.